Blog je zrušen

Přeháňky a další kupovitá oblačnost dne 6.9.2010

Co se tohoto dne týče, výskyt bouřek v Česku nebyl příliš pravděpodobný. ESTOFEX je předpovídal pouze na východ Moravy, a to jenom s 15% pravděpodobností. SKYWARN bouřky vůbec nepředpokládal:

http://estofex.org/forecasts/tempmap/2010090706_201009060517_1_stormforecast.xml.png

Pár kapek zde v Jundrově spadlo již kolem 12:00, když jsem byl ještě ve škole. Byla to jedna z téměř spojených přeháněk, které Jundrov obešly. Zasáhl nás pouze okraj této oblačnosti. Tyto přeháňky jsem si vyfotil ve 13:30 (ta vlevo nás zasáhla, ta vpravo je ovšem dominantnější):


Zároveň jsem vyfotil i další dvě v tu chvíli viditelné přeháňky:To už se k nám ovšem blížilo tohle:Byl to Cumulus congestus, středně silná přeháňka. Na tomto snímku je vidět, jak nad centrem Brna hustě prší. Jundrov to ale opět ,,odnesl" pouze několika kapkami. Zajímavé ovšem je, že před přechodem přeháňky bylo bezvětří, po jejím přechodu vál nárazový vítr, který dosahoval téměř 6 m/s:


V tu chvíli (pro orientaci ve 14:15) byla již pozorovatelná jiná, další přeháňka. Na radarech se jevila jako ještě silnější:Zároveň se ale na západě vyvinula další relativně silná přeháňka, stejně jako všechny ostatní postupovala k jihu:


Přeháňka, která nás měla zasáhnout, ovšem značně zeslábla a to nejintenzivnější z ní se přesunulo na východ. Západní část přeháňky, která ,,řádila" v Blansku, dopadla takhle:


Musí se podotknout, že od té doby, co přešla Blansko o síle až 44 dBz, začala náhle slábnout. Brno tím pádem tato přeháňka zasáhnout nemohla, neboť se rozpadla.

Přeháňka na západě nás alespoň okrajem zasáhnout mohla, ale bohužel nezasáhla. Toť vše ve 14:45. Tím pádem měl Jundrov a vlastně i celé Brno od přeháněk na velkou chvíli klid:Když jsem se podíval na radarový snímek z 15:00, věděl jsem, že v tento den již nic nepřijde. Místo vývinu přeháněk se přeháňky rozpadaly. Nevím, co se stalo, ale kolem této doby se měly nejčastěji vyvíjet.

Zajímavé na tomto dni je, že všechny alespoň trochu zajímavé události pro stormchasery se v tento den vyskytly mezi 12:00 a 15:00. Do 12:00 nuda, od 15:00 nuda. Ale, mezi 12:00 a 15:00 to nuda rozhodně nebyla!

Fotografie budou doplněny

Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí